Алчевск, Украина

АЛЧЕВСК, Украина

Побывал 19 Мар 07 e-lub

Історія

Місто носить ім'я свого засновника — відомого українського промисловця, підприємця та банкіра, поборника розвитку промисловості, мецената Олексія Кириловича Алчевського.

Як робоче селище Алчевськ виникло в середині 90-х років XIX століття у зв'язку з будівництвом біля залізничній станції Юрьевка Екатеринінської залізниці (нині станція Коммунарськ) металургійного заводу Донецько-юріївського металургійного товариства (ДЮМО).

Засновником Донецько-юрьевського заводу — нинішнього Алчевського металургійного комбінату як і акціонерного суспільства ДЮМО, був український промисловець та банкір, купець першої гільдії Олексій Кирилович Алчевський. Заснований ним завод ДЮМО був у той час єдиним на Україні металургійним підприємством, побудованим на вітчизняні капітали.

Під час гострої економічної кризи початку XX століття витримавши конкуренцію з іноземними компаніями , що панували на Донбасі,та, діставши відмову від царського уряду на прохання про кредит, А. К. Алчевський 7 травня 1901 року кинувся під поїзд на Царськосельському вокзалі в Петербурзі. Знецінені після загибелі Алчевського   акції Алчевського ДЮМО зосередились в руках франко-бельгийских компаній.

На згадку про засновника заводу ДЮМО станція Юрьевка по клопотанню російських промисловців була перейменована в 1903 року у станцію Алчевське. Від станції отримало назву і заводське селище, що перетворилося поступово на місто.