На главную

УДК 004.55

Аннотация
Максим Каракулов. ХЛОПЧИСЬКИ ТА ДІВЧАТКА, А ТАКОЖ ЇХ БАТЬКИ!..

Ми впевнені, що навчання повинно бути не тільки корисним, але й справді захоплюючим!

Тому до початку нового навчального року ми підготували для вас підбірку з 10 фантастично цікавих інтерактивних візуалізацій, які можна використовувати на уроках з історії, географії, астрономії, математики и хімії.
Попереджаємо: залипнути на цих сайтах можна на багато годин: як дітям так і дорослим

История в лицах Погода Снежный покров Уровень загрязнения окружающей среды Атлас мира Размеры Вселенной Великая Китайская стена в масштабе Скважина до центра Земли Математические функции online Таблица Менделеева online
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

1. Історія в особах

Розкішна горизонтальна візуалізація історії в особах: можна наочно побачити, хто з видатних діячів мистецтва, політиків, вчених, релігійних лідерів і бізнесменів жив в один час. Чи знали ви, що Конфуцій, Будда, Піфагор, Сунь-цзи и Лао-цзи жили одночасно? Або що останній імператор ацтеків Монтесума II і Леонардо да Вінчі були сучасниками? Якщо ні, то негайно переходьте за посиланням!

2. Погода

неймовірно яскрава інтерактивна візуалізація потоків вітру, температури, тиску, опадів та морських течій у режимі реального часу на усій земній кулі. Можна подивитися, як у Атлантичному океані, або на течію Гольфстрім.

3. Сніговий покрив

Крім Windyty існує декілька подібних проектів. Зокрема на сайті ви зможете оцінити величину снігового покриву.

4. Рівень забруднення навколишнього середовища

Сервіс дозволить навіть оцінити рівні забруднення пилом та хімічними сполуками.

5. Атлас світу

Як має виглядати атлас у XXI столітті? Наприклад, так. University of Richmond створює інтерактивний атлас історичної географії США. Замість пасивного вивчення сторінок атласу, користувачі можуть переміщуватися у часі та просторі, взаємодіяти із вбудованими в атлас слайдерами та діаграмами, а також просто насолоджуватися неймовірною красою візуалізації даних. Впевнені, що наявність таких атласів у сучасних школах збільшило б зацікавленість учнів до географії.

6. Розміри Всесвіту

Чудова візуалізація розмірів Всесвіту. Ви зможете наочно порівняти розміри усього, що нас оточує: розміри тіла чоловіка и слона, Ейфелевої вежи або хромосоми. Завдяки цьому сервісу стає зрозумілим, наскільки малим є атом або електрон; та що таке нанометр. Більше того, тут можна не тільки оцінити відстань від Землі до Місяця, а й осягнути розміри усього нашого Всесвіту. І найголовніше, що вражає після користування цією програмою: усе, що ви побачите – відкрив людський розум.

7. Велика Китайська стіна в масштабі

Чи знаєте ви, скільки разів Велика китайська стіна уміститься між Сонцем і Венерою? А скільки хвилин світло мандрує від нашого світила до Плутона? Сервис дозволить вам уявити відстані між об’єктами у Сонячній системі. 1 піксель вашого екрану буде прийнятий за 3474 км – діаметр Місяця. Перемістившись на майже 17 тисяч пікселів, ви побачите Меркурій. Звісно, програма дозволяє вимірювати відстань також в астрономічних одиницях, кілометрах, діаметрах Землі. Випробуйте себе та дістаньтесь межі нашої Сонячної системи.

8. Свердловина до центру Землі

Можливо в дитинстві ви мріяли пробурити свердловину на інший бік Землі. Інтерактивний сервіс дозволить вам це зробити. Ви досягнете земного ядра і паралельно дізнаєтеся купу фактів про речі, які зустрічаються на неймовірних глибинах: Паризькі катакомби, нафтові свердловини і багато іншого. Паралельно ви також зможете зануритися в океан у батискафі. Ви побачите дайверів, китів, Маріанську западину.

9. Вивчайте математику з Desmos

дозволяє візуалізувати будь-яку математичну функцію чи побудувати графік за сукупністю певних даних. Для початківців цікавими видадуться приклади, які вмонтовані в сервіс – це графіки найпопулярніших шкільних прикладів, у яких ви зможете довільно змінювати параметри, відразу спостерігаючи їх вплив на зображення. Більше того, навіть існує можливість лише мовою формул намалювати місто Лас-Вегас чи планети Сонячної системи.

10. Таблиця Менделєєва online

ви вважали хімію складною наукою, а таблиця Мєндєлєєва вас лякала? Сервіс TEDed створив інтерактивну таблицю хімічних елементів. Клік мишою по будь-якій комірці таблиці автоматично відкриває відео, в якому чудернацький професор з університету Ноттінгему упродовж 2-3 хвилин зрозумілою мовою покаже і розкаже основні хімічні властивості обраного елемента та його застосування у повсякденному житті. Будьте обережні: хоча кожне відео досить коротке, відмовити собі у перегляді наступного дуже важко.

К началу

Приглашение к обсуждению прочитанного

Из wikipedia.org

Свободная энциклопедия

История, область знаний, а также гуманитарная наука, занимающаяся изучением человека в прошлом.

К тексту

Химия, одна из важнейших и обширных областей естествознания, наука о веществах, их составе и строении, их свойствах, зависящих от состава и строения, их превращениях, ведущих к изменению состава - химических реакциях, а также о законах и закономерностях, которым эти превращения подчиняются.

К тексту

Конфуций

Конфуций (ок. 551 - 479 до Р.Х.), древний мыслитель и философ Китая.

К тексту

Сунь-цзы

Сунь-цзы (313 - 238 до Р.Х.), китайский стратег и мыслитель.

К тексту

Лао-цзы

Лао-цзы (VI в. до Р.Х.), древнекитайский философ, которому приписывается авторство классического даосского философского трактата Дао Дэ Цзин.

К тексту

Монтесума II

Монтесума II (1466/67 - 1520), последний император ацтеков из династии Акамапичтли.

К тексту

Атлантический океан

Атлантический океан, второй по величине океан Земли после Тихого океана, расположенный между Гренландией и Исландией на севере, Европой и Африкой на востоке, Северной и Южной Америкой на западе и Антарктидой на юге.

К тексту

Университет Ричмонда

The University of Richmond is a private, nonsectarian, liberal arts college located on the border of the city of Richmond and Henrico County, Virginia.

К тексту

Историческая география, историческая дисциплина, изучающая историю через призму географии; также это и география какой-либо территории на определенном историческом этапе её развития.

К тексту

На главную